The Cherwell Cricket League


Fixtures for Week 4 - 1 June 2019

Division 1

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Twyford 1 vs. Tiddington 1 Kieren Bushnell Peter Irvin
Didcot 1 vs. Cumnor 1 David Beck Bob Belcher
Great Brickhill 1 vs. Westbury 1 Richard Lambden Rajesh Sharma
Buckingham Town 2 vs. Abingdon Vale 1 Mark Acock Ray Manning
Long Marston 1 vs. Shipton-under-Wychwood 1 Aviral Gupta Anton Saverimuttu


Division 2

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Challow and Childrey 1 vs. Wolverton Town 1 Tony Greenham Gary Panons
Bledlow Village 1 vs. Horspath 2 David Binningsley Nigel French
Leighton Buzzard Town 1 vs. Cropredy 1 Richard Saunders Mark McLoughlin
Minster Lovell 1 vs. Aston Rowant 2 Dennis Faulkner Andrew Lumbard
Banbury 2 vs. Bicester & North Oxford 1 Dave Moulson Laurie Wilson


Division 3

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Oxford 2 vs. Banbury 3 Les Addison Nigel Chapman
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 1 vs. Horley 1 Adrian Ripley Andrew Sherratt
Oxford Downs 2 vs. East Oxford 1 Neilson Hinks David Rump
Sandford St Martin 1 vs. Great Brickhill 2 Malcolm Parker Peter Tubb
Stokenchurch 1 vs. Thame Town 2 Eddie Bauer Malcolm Rose


Division 4

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Charlbury 1 vs. Great & Little Tew 1 John Brown Garry Cook
Tiddington 2 vs. Kimble 1 Robin Wilkins Bob Floyd
Abingdon Vale 2 vs. Long Marston 2 Dick Haddock John Troughear
Bletchley Town 1 vs. Witney Mills 1 Stuart Beck Chris Lawson-Blake
Horspath 3 vs. Brackley 1 James Dobson David Steven Hall


Division 5

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Cumnor 2 vs. Didcot 2
Dinton 2 vs. Challow and Childrey 2 Anil Sharma
Aston Rowant 3 vs. Kingston Bagpuize 1
Shipton-under-Wychwood 2 vs. Leighton Buzzard Town 2
Cropredy 2 vs. Bledlow Ridge 1 John Goffe


Division 6

Home Away Umpire 1 Umpire 2
Horley 2 vs. Bledlow Village 2
Banbury 4 vs. Twyford 2
Buckingham Town 3 vs. Chearsley 1
Oxford 3 vs. Eynsham 1
Westbury 2 vs. Sandford St Martin 2


Division 7

Home Away
Oxford Downs 3 vs. Didcot 3
Wolverton Town 2 vs. Charlbury 2
Witney Mills 2 vs. Horspath 4
Bicester & North Oxford 2 vs. Aston Rowant 4
East Oxford 2 vs. Minster Lovell 2


Division 8

Home Away
Abingdon Vale 3 vs. Oxford & Bletchingdon Nondescripts 2
Thame Town 3 vs. Long Marston 3
Challow and Childrey 3 vs. Stokenchurch 2
Brackley 2 vs. Buckingham Town 4
Shipton-under-Wychwood 3 vs. Bletchley Town 2


Division 9

Home Away
Kimble 2 vs. Thame Town 4
Didcot 4 vs. Dinton 3
Eynsham 2 vs. Tiddington 3
Bledlow Ridge 2 vs. Cumnor 3
Kingston Bagpuize 2 vs. Cropredy 3


Division 10

Home Away
Westbury 3 vs. Charlbury 3
Great & Little Tew 2 vs. Abingdon Vale 4
Minster Lovell 3 vs. Shipton-under-Wychwood 4
Bicester & North Oxford 3 vs. Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3
Chearsley 2 vs. Oxford 4