2021 Cups

The draws, fixtures, results and scorecards for each of the cups can be found in the tabs below. The eligibility and dates are:


Airey Cup
May 16th
July 4th
Semi-Final Aug 1st
Final Aug 30th
Winner
Kingston Bagpuize 1 beat Oxenford by 31 runs Result Scorecard
Kingston Bagpuize 1
Minster Lovell 1
Minster Lovell beat Horspath 3 by 10 wickets Result
Didcot 2
Brackley 1
Winner
Winner
Winner 3
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 1
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 1
Bye
Final 1
Final 2
Winner
Bye
Shipton-under-Wychwood 2
Shipton-under-Wychwood 2
Stokenchurch 1
Match between Stokenchurch 1 and Garsington and Cowley conceded by Garsington and Cowley Result
Winner
Winner
Banbury 3
Bye
Banbury 3
Witney Swifts 1
Witney Swifts beat Witney Mills 1 by 7 wickets Result Scorecard

Telegraph Cup
May 16th
June 27th
Semi-Final Aug 1st
Final Aug 29th
Winner
Match between Kidlington 1 and Eynsham conceded by Eynsham Result
Kidlington 1
East & West Hendred
East and West Hendred beat Horley 2 by 47 runs Result Scorecard
Hook Norton 1 beat Wootton and Boars Hill by 1 run Result Scorecard
Winner
Winner
Hook Norton
Westbury 2
Westbury beat Watlington 1 by 24 runs (D/L Method) Result
Final 1
Final 2
Winner
Match between Middleton Cheney 1 and Dinton conceded by Dinton Result
Middleton Cheney
Combe
Combe beat Buckingham Town 3 by 42 runs Result Scorecard
Winner
Winner
Hanborough beat Stonesfield 1 by 6 wickets Result
Hanborough 1
Marsh Gibbon 1
Marsh Gibbon 1 beat Sandford St Martin by 6 wickets Result Scorecard

Steve Dixon Memorial Cup
May 16th
June 20th
Semi-Final July 25th
Final Aug 22nd
Winner
Brill 1
Bye
Brill 1
Horspath 4
Match between Steventon 1 and Horspath conceded by Steventon 1 Result
Wolvercote beat Oxenford 2 by 5 wickets Result Scorecard
Winner
Winner
Wolvercote 2
Risinghurst 1
Bye
Risingurst 1
Final 1
Final 2
Winner
Bye
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 2
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 2
Thame Town 3
Thame Town 3
Bye
Winner
Winner
Match between Witney Swifts 2 and Oxford conceded by Oxford Result
Witney Swifts 2
Broughton North Newington 1
Match between Broughton and North Newington 1 and Garsington and Cowley conceded by Garsington and Cowley Result

Osberton Radiators Cup
May 16th
June 13th
Semi-Final July 18th
Final Aug 15th
Winner
Match between Freeland 1 and Steventon conceded by Steventon Result
Freeland 1
Risinghurst 2
Risingurst 1
Bye
East and West Hendred 2 beat Tiddington by 75 runs Result Scorecard
Winner
East & West Hendred 2
East and West Hendred 2 beat Chesterton by 164 runs Result Scorecard
Chesterton beat Thame Town 4 by 3 wickets Result Scorecard
Final 1
Final 2
Winner
Bye
Letcombe 1
Cropredy beat Letcombe by 9 wickets Result Scorecard
Cropredy 3
Bye
Cropredy 3
Winner
Eynsham beat Sunningwell 1 by completing a bowl off Result
Eynsham 2
Bledlow Ridge 2
Bledlow Ridge 2
Bye

Keith Crump Memorial Cup
May 16th
June 6th
Semi-Final July 11th
Final Aug 8th
Winner
Match between Golden Sparrows 1 and Chearsley conceded by Chearsley Result
Chinnor beat Golden Sparrows 1 by 7 wickets Result
Chinnor beat Great & Little Tew 2 by 114 runs Result
Bye
Watlington 2
Chinnor 1
Stonesfield 2
Stonesfield beat Watlington 2 by 6 wickets Result Scorecard
Stonesfield 2
Bye
Final 1
Final 2
Winner
Bye
Wootton & Boars Hill 2
Match between Wootton and Boars Hill 2 and Ascott-under-Wychwood conceded by Ascott-under-Wychwood Result
Ascott-under-Wychwood 1
Bye
Wootton & Boars Hill 2
Harwell International 1
Bye
Harwell International 1
Harwell International 1 beat Charlbury by 6 wickets Result Scorecard
Charlbury 3
Bye