2022 Fixtures for Division 4A

1 7th May 12.30 PM Win-Lose

Faringdon & District 1 beat Abingdon Vale 2 by 56 runs Result space Scorecard space New Result
Aston Rowant 3 beat Bledlow Village 2 by 10 wickets Result space Scorecard
Tetsworth 1 beat Chearsley 1 by 268 runs Result space Scorecard space New Result
Didcot 2 beat Garsington 1 by 8 wickets Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred 1 beat Tiddington 2 by 200 runs Result space Scorecard

2 14th May 12.30 PM Win-Lose

Aston Rowant beat Didcot by 2 Wickets Result space Scorecard space New Result
Faringdon & District 1 beat East and West Hendred 1 by 21 runs Result space Scorecard space New Result
Garsington 1 beat Abingdon Vale 2 by 65 runs Result space Scorecard
Tetsworth 1 beat Bledlow Village 2 by 79 runs Result space Scorecard
Tiddington II beat Chearsley by 5 Wickets Result space Scorecard space New Result

3 21st May 12.30 PM Win-Lose

Didcot II beat Abingdon Vale II by 9 Wickets Result space Scorecard space New Result
Tetsworth 1 beat Aston Rowant 3 by 36 runs Result space Scorecard
Tiddington 2 beat Bledlow Village 2 by 27 runs Result space Scorecard
Chearsley beat Faringdon by 5 Wickets Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred beat Garsington and Cowley by 68 Runs Result space Scorecard space New Result

4 28th May 12.30 PM Win-Lose

Aston Rowant 3 forfeit vs Abingdon Vale 2 for ineligible player Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred 1 beat Didcot 2 by 45 runs Result space Scorecard space New Result
Faringdon beat Bledlow Village by 4 Wickets Result space Scorecard space New Result
Garsington 1 beat Chearsley 1 by 23 runs Result space Scorecard space New Result
Tetsworth beat Tiddington II by 222 Runs Result space Scorecard space New Result

5 4th June 12.30 PM Win-Lose

Tiddington 2 beat Aston Rowant 3 by 18 runs Result space Scorecard
Bledlow Village 2 beat Garsington 1 by 152 runs Result space Scorecard
Chearsley beat Didcot by 7 Wickets Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred beat Abingdon Vale by 186 Runs Result space Scorecard space New Result
Match between Tetsworth 1 and Faringdon & District 1 forfeited by Tetsworth 1 Result

6 11th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Chearsley beat Abingdon Vale II by 40 Runs Result space Scorecard space New Result
Didcot 2 beat Bledlow Village 2 by 6 wickets Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred 1 beat Aston Rowant 3 by 55 runs Result space Scorecard space New Result
Faringdon Drew with Tiddington Result space Scorecard space New Result
Tetsworth 1 beat Garsington 1 by 68 runs Result space Scorecard

7 18th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Aston Rowant beat Faringdon by 8 Wickets Result space Scorecard space New Result
Bledlow Village 2 beat Abingdon Vale 2 by 114 runs Result space Scorecard
Chearsley Drew with East and West Hendred Result space Scorecard space New Result
Didcot 2 beat Tetsworth 1 by 3 wickets Result space Scorecard
Match Abandoned between Garsington 1 and Tiddington 2 Result space Scorecard space New Result

8 25th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Tetsworth beat Abingdon Vale II by 213 Runs Result space Scorecard space New Result
Chearsley Drew with Aston Rowant Result space Scorecard space New Result
Didcot 2 beat Tiddington 2 by 7 wickets Result space Scorecard space New Result
East and West Hendred Drew with Bledlow Village Result space Scorecard space New Result
Garsington 1 beat Faringdon & District 1 by 95 runs Result space Scorecard space New Result

9 2nd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Match Abandoned between Garsington 1 and Aston Rowant 3 Result space Scorecard
Bledlow Village II Drew with Chearsley Result space Scorecard space New Result
Faringdon Drew with Didcot Result space Scorecard space New Result
Match Abandoned between East and West Hendred 1 and Tetsworth 1 Result space Scorecard
Match Abandoned between Tiddington II and Abingdon Vale II Result space Scorecard space New Result

10 9th July 12.30 PM Win-Lose-Draw Table

Aston Rowant 3 vs Bledlow Village 2 (
Eddie Bauer (h)Eddie Bauer : 07775 584217
&
Graham Moore (a)Graham Moore : 07787 240307
)
Faringdon & District 1 vs Abingdon Vale 2 (
Chris Martin (h)Chris Martin : 07565 861966
&
Chris Blaber (a)Chris Blaber : 07748 414460
)
Garsington 1 vs Didcot 2 (
Zaheer Qureshi (h)Zaheer Qureshi : 07917333557
&
Mike Wagg (a)Mike Wagg : 07775 244419
)
Tetsworth 1 vs Chearsley 1 (
Chetan Walia (h)Chetan Walia : 07375 704587
&
Ian Houseman (a)Ian Houseman : 07900903375
)
Tiddington 2 vs East and West Hendred 1 (
Dave North (h)Dave North : 01494 482248
&
Clive Wrench (a)Clive Wrench : 07752 302034
)

11 16th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs Garsington 1 (
Chris Blaber (h)Chris Blaber : 07748 414460
&
Zaheer Qureshi (a)Zaheer Qureshi : 07917333557
)
Bledlow Village 2 vs Tetsworth 1 (
Graham Moore (h)Graham Moore : 07787 240307
&
Chris Martin (a)Chris Martin : 07565 861966
)
Chearsley 1 vs Tiddington 2 (
Pete Redfern (h)Pete Redfern : 07775618929
&
Martin Oliver (a)Martin Oliver : 07546 961 478
)
Didcot 2 vs Aston Rowant 3 (
Paul Salway (h)Paul Salway : 07748 800635
&
Andrew Coate (a)Andrew Coate : 07882 691710
)
East and West Hendred 1 vs Faringdon & District 1 (
Tim Anning (h)Tim Anning : 07969 830559
&
Derek Thatcher (a)Derek Thatcher : 01491 613141
)

12 23rd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Didcot 2 vs Abingdon Vale 2 (
Steve Hyatt (h)Steve Hyatt : 07962 886688
&
Chris Blaber (a)Chris Blaber : 07748 414460
)
Faringdon & District 1 vs Chearsley 1 (
Marc Bransby (h)Marc Bransby : 07401647576
&
Ian Houseman (a)Ian Houseman : 07900903375
)
Garsington 1 vs East and West Hendred 1 (
Syed Yaqoob (h)Syed Yaqoob : 07460606909
&
David Steven Hall (a)David Steven Hall : 07803 987825
)
Tetsworth 1 vs Aston Rowant 3 (
Adrian Ripley (h)Adrian Ripley : 07547 302582
&
Andrew Sherratt (a)Andrew Sherratt : 07809 650074
)
Tiddington 2 vs Bledlow Village 2 (
Colin Croxford (h)Colin Croxford : 07484658889
&
Graham Moore (a)Graham Moore : 07787 240307
)

13 30th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Aston Rowant 3 vs Abingdon Vale 2
Bledlow Village 2 vs Faringdon & District 1
Chearsley 1 vs Garsington 1 (
Zaheer Qureshi (a)Zaheer Qureshi : 07917333557
)
East and West Hendred 1 vs Didcot 2
Tetsworth 1 vs Tiddington 2

14 6th August 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 2 vs East and West Hendred 1
Didcot 2 vs Chearsley 1
Faringdon & District 1 vs Tetsworth 1
Garsington 1 vs Bledlow Village 2 (
Zaheer Qureshi (h)Zaheer Qureshi : 07917333557
)
Tiddington 2 vs Aston Rowant 3

15 13th August 12.30 PM Win-Lose

Aston Rowant 3 vs East and West Hendred 1
Bledlow Village 2 vs Didcot 2
Chearsley 1 vs Abingdon Vale 2
Tetsworth 1 vs Garsington 1 (
Zaheer Qureshi (a)Zaheer Qureshi : 07917333557
)
Tiddington 2 vs Faringdon & District 1

16 20th August 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Bledlow Village 2
Didcot 2 vs Tetsworth 1
East and West Hendred 1 vs Chearsley 1
Faringdon & District 1 vs Aston Rowant 3
Garsington 1 vs Tiddington 2 (
Zaheer Qureshi (h)Zaheer Qureshi : 07917333557
)

17 27th August 12.00 PM Win-Lose

Aston Rowant 3 vs Chearsley 1
Bledlow Village 2 vs East and West Hendred 1
Faringdon & District 1 vs Garsington 1 (
Zaheer Qureshi (a)Zaheer Qureshi : 07917333557
)
Tetsworth 1 vs Abingdon Vale 2
Tiddington 2 vs Didcot 2

18 3rd September 12.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 2 vs Tiddington 2
Chearsley 1 vs Bledlow Village 2
Didcot 2 vs Faringdon & District 1
East and West Hendred 1 vs Tetsworth 1
Garsington 1 vs Aston Rowant 3 (
Zaheer Qureshi (h)Zaheer Qureshi : 07917333557
)