2022 Fixtures for Division 2

1 7th May 12.30 PM Win-Lose

Challow and Childrey beat Abingdon Vale by 7 Wickets Result space Scorecard space New Result
Brackley 1 beat East Oxford 1 by 23 runs Result space Scorecard space New Result
Oxford Downs 2 beat Horspath 2 by 20 runs Result space Scorecard
Sandford St Martin 1 beat Buckingham Town 2 by 3 wickets Result space Scorecard
Bledlow Village 1 beat Shipton-under-Wychwood 1 by 6 wickets Result space Scorecard space New Result

2 14th May 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale beat East Oxford by 32 Runs Result space Scorecard space New Result
Bledlow Village 1 beat Oxford Downs 2 by 100 runs Result space Scorecard
Brackley beat Shipton-under-Wychwood by 82 Runs Result space Scorecard space New Result
Challow and Childrey beat Buckingham Town II by 6 Wickets Result space Scorecard space New Result
Horspath II beat Sandford St Martin by 76 Runs Result space Scorecard space New Result

3 21st May 12.30 PM Win-Lose Table

Brackley 1 vs Abingdon Vale 1 (
Gary Chesher (h)Gary Chesher : 07921 646116
&
Eddie Bauer (a)Eddie Bauer : 07775 584217
)
Challow and Childrey 1 vs Horspath 2 (
Ray Manning (h)Ray Manning : 07768 556897
&
Andrew Coate (a)Andrew Coate : 07882 691710
)
East Oxford 1 vs Buckingham Town 2 (
Nigel French (h)Nigel French : 07901 944680
&
Andrew Sherratt (a)Andrew Sherratt : 07809 650074
)
Oxford Downs 2 vs Shipton-under-Wychwood 1 (
David Steven Hall (h)David Steven Hall : 07803 987825
&
Derek Tizzard (a)Derek Tizzard : 07717 397850
)
Sandford St Martin 1 vs Bledlow Village 1 (
Dennis Faulkner (h)Dennis Faulkner : 07858 436211
&
Nigel Chapman (a)Nigel Chapman : 07850 763708
)

4 28th May 12.30 PM Win-Lose

Bledlow Village 1 vs Challow and Childrey 1 (
Tim Anning (h)Tim Anning : 07969 830559
&
Derek Thatcher (a)Derek Thatcher : 01491 613141
)
Buckingham Town 2 vs Abingdon Vale 1 (
Neilson Hinks (h)Neilson Hinks : 07930 109709
&
Richard Matthews (a)Richard Matthews : 07739 094879
)
Horspath 2 vs East Oxford 1 (
Leigh Hatton (h)Leigh Hatton : 07540 307552
&
Gary Chesher (a)Gary Chesher : 07921 646116
)
Oxford Downs 2 vs Brackley 1 (
Howard Voisey (h)Howard Voisey : 07800 808516
&
Duncan Francis (a)Duncan Francis : 07770 575592
)
Shipton-under-Wychwood 1 vs Sandford St Martin 1 (
Nick Wilks (a)Nick Wilks : 07930 747225
)

5 4th June 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 1 vs Horspath 2 (
Tim Anning (h)Tim Anning : 07969 830559
&
Derek Thatcher (a)Derek Thatcher : 01491 613141
)
Brackley 1 vs Buckingham Town 2 (
Nigel Chapman (h)Nigel Chapman : 07850 763708
&
Malcolm Rose (a)Malcolm Rose : 07546 897654
)
Challow and Childrey 1 vs Shipton-under-Wychwood 1 (
Richard Turner (a)Richard Turner : 07775 221132
)
East Oxford 1 vs Bledlow Village 1 (
Andrew Coate (h)Andrew Coate : 07882 691710
&
Nick Wilks (a)Nick Wilks : 07930 747225
)
Sandford St Martin 1 vs Oxford Downs 2 (
Dave Freeman (h)Dave Freeman : 07557 340345
&
Phil McComb (a)Phil McComb : 07962 000535
)

6 11th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Bledlow Village 1 vs Abingdon Vale 1 (
Leigh Hatton (h)Leigh Hatton : 07540 307552
&
Barry Timms (a)Barry Timms : 07513 556920
)
Horspath 2 vs Buckingham Town 2 (
Dave Freeman (h)Dave Freeman : 07557 340345
&
Chetan Walia (a)Chetan Walia : 07375 704587
)
Oxford Downs 2 vs Challow and Childrey 1 (
Dennis Faulkner (h)Dennis Faulkner : 07858 436211
&
Richard Underdown (a)Richard Underdown : 07979 184321
)
Sandford St Martin 1 vs Brackley 1 (
Bob Belcher (h)Bob Belcher : 07383 294012
&
Richard Matthews (a)Richard Matthews : 07739 094879
)
Shipton-under-Wychwood 1 vs East Oxford 1 (
Malcolm Rose (h)Malcolm Rose : 07546 897654
&
Les Addison (a)Les Addison : 07816 487718
)

7 18th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 1 vs Shipton-under-Wychwood 1 (
Dennis Faulkner (h)Dennis Faulkner : 07858 436211
&
Chetan Walia (a)Chetan Walia : 07375 704587
)
Brackley 1 vs Horspath 2 (
David Rump (h)David Rump : 07712 825752
&
David Dale (a)David Dale : 07745 902454
)
Buckingham Town 2 vs Bledlow Village 1 (
Duncan Francis (h)Duncan Francis : 07770 575592
&
Richard Underdown (a)Richard Underdown : 07979 184321
)
Challow and Childrey 1 vs Sandford St Martin 1 (
Derek Tizzard (h)Derek Tizzard : 07717 397850
&
Eddie Bauer (a)Eddie Bauer : 07775 584217
)
East Oxford 1 vs Oxford Downs 2 (
Bob Belcher (h)Bob Belcher : 07383 294012
&
Barry Timms (a)Barry Timms : 07513 556920
)

8 25th June 12.30 PM Win-Lose-Draw

Bledlow Village 1 vs Horspath 2
Challow and Childrey 1 vs Brackley 1
Oxford Downs 2 vs Abingdon Vale 1
Sandford St Martin 1 vs East Oxford 1
Shipton-under-Wychwood 1 vs Buckingham Town 2

9 2nd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 1 vs Sandford St Martin 1
Brackley 1 vs Bledlow Village 1
Buckingham Town 2 vs Oxford Downs 2
East Oxford 1 vs Challow and Childrey 1
Horspath 2 vs Shipton-under-Wychwood 1

10 9th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 1 vs Challow and Childrey 1
Bledlow Village 1 vs Shipton-under-Wychwood 1
Brackley 1 vs East Oxford 1
Buckingham Town 2 vs Sandford St Martin 1
Horspath 2 vs Oxford Downs 2

11 16th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Challow and Childrey 1 vs Buckingham Town 2
East Oxford 1 vs Abingdon Vale 1
Oxford Downs 2 vs Bledlow Village 1
Sandford St Martin 1 vs Horspath 2
Shipton-under-Wychwood 1 vs Brackley 1

12 23rd July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 1 vs Brackley 1
Bledlow Village 1 vs Sandford St Martin 1
Buckingham Town 2 vs East Oxford 1
Horspath 2 vs Challow and Childrey 1
Shipton-under-Wychwood 1 vs Oxford Downs 2

13 30th July 12.30 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 1 vs Buckingham Town 2
Brackley 1 vs Oxford Downs 2
Challow and Childrey 1 vs Bledlow Village 1
East Oxford 1 vs Horspath 2
Sandford St Martin 1 vs Shipton-under-Wychwood 1

14 6th August 12.30 PM Win-Lose-Draw

Bledlow Village 1 vs East Oxford 1
Buckingham Town 2 vs Brackley 1
Horspath 2 vs Abingdon Vale 1
Oxford Downs 2 vs Sandford St Martin 1
Shipton-under-Wychwood 1 vs Challow and Childrey 1

15 13th August 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 1 vs Bledlow Village 1
Brackley 1 vs Sandford St Martin 1
Buckingham Town 2 vs Horspath 2
Challow and Childrey 1 vs Oxford Downs 2
East Oxford 1 vs Shipton-under-Wychwood 1

16 20th August 12.30 PM Win-Lose

Bledlow Village 1 vs Buckingham Town 2
Horspath 2 vs Brackley 1
Oxford Downs 2 vs East Oxford 1
Sandford St Martin 1 vs Challow and Childrey 1
Shipton-under-Wychwood 1 vs Abingdon Vale 1

17 27th August 12.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 1 vs Oxford Downs 2
Brackley 1 vs Challow and Childrey 1
Buckingham Town 2 vs Shipton-under-Wychwood 1
East Oxford 1 vs Sandford St Martin 1
Horspath 2 vs Bledlow Village 1

18 3rd September 12.00 PM Win-Lose

Bledlow Village 1 vs Brackley 1
Challow and Childrey 1 vs East Oxford 1
Oxford Downs 2 vs Buckingham Town 2
Sandford St Martin 1 vs Abingdon Vale 1
Shipton-under-Wychwood 1 vs Horspath 2