2022 Fixtures for Division 6B

1 7th May 1.00 PM Win-Lose

East and West Hendred 2 beat Abingdon Vale 3 by 4 wickets Result space Scorecard
Garsington 2 beat Marcham 1 by 62 runs Result space Scorecard
Oxenford 2 beat Cumnor 3 by 7 wickets Result space Scorecard
Tetsworth 2 beat Oxford Downs 3 by 88 runs Result space Scorecard
Sunningwell 1 beat West Ilsley 1 by 4 wickets Result space Scorecard

2 14th May 1.00 PM Win-Lose

Garsington 2 beat Cumnor 3 by 38 runs Result space Scorecard
East and West Hendred 2 beat Oxenford 2 by 22 runs Result space Scorecard
West Ilsley 1 beat Marcham 1 by 64 runs Result space Scorecard
Oxford Downs 3 beat Abingdon Vale 3 by 9 wickets Result space Scorecard
Tetsworth 2 beat Sunningwell 1 by 1 wicket Result space Scorecard

3 21st May 1.00 PM Win-Lose Table

Abingdon Vale 3 vs Sunningwell 1 (
Charlie East (a)Charlie East : 07914 380636
)
Garsington 2 vs East and West Hendred 2 (
Arshad Mehmood (h)Arshad Mehmood :
&
Andy Robinson (a)Andy Robinson : 07933 767690
)
Marcham 1 vs Cumnor 3 (
Herbie Townsend (h)Herbie Townsend : 07970 305989
&
David Hughes (a)David Hughes : 07769 110258
)
Oxenford 2 vs Oxford Downs 3 (
Dave Dobson (h)Dave Dobson : 07758 167777
&
Philip Thompson (a)Philip Thompson : 01367248029
)
Tetsworth 2 vs West Ilsley 1 (
Stuart Beck (a)Stuart Beck : 07780 007754
)

4 28th May 1.00 PM Win-Lose

East and West Hendred 2 vs Cumnor 3 (
Ken Oakley (h)Ken Oakley : 07747 667260
)
Oxford Downs 3 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
Sunningwell 1 vs Oxenford 2 (
Richard Chamberlain (h)Richard Chamberlain : 01367 820742
&
David Rippington (a)David Rippington : 07768 946465
)
Tetsworth 2 vs Marcham 1 (
Len Payne (a)Len Payne : 07768 626525
)
West Ilsley 1 vs Abingdon Vale 3 (
Herbie Townsend (h)Herbie Townsend : 07970 305989
)

5 4th June 1.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 3 vs Tetsworth 2 (
Stuart Pratt (h)Stuart Pratt : 07485 428100
)
Cumnor 3 vs Oxford Downs 3
Garsington 2 vs Sunningwell 1 (
Jamie Henderson-Gibb (a)Jamie Henderson-Gibb : 07367 884801
)
Marcham 1 vs East and West Hendred 2
Oxenford 2 vs West Ilsley 1

6 11th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 3 vs Marcham 1 (
Jamie Henderson-Gibb (a)Jamie Henderson-Gibb : 07367 884801
)
Oxford Downs 3 vs East and West Hendred 2 (
Herbie Townsend (a)Herbie Townsend : 07970 305989
)
Sunningwell 1 vs Cumnor 3 (
Rohit Aggarwal (h)Rohit Aggarwal : 07588 635417
)
Tetsworth 2 vs Oxenford 2 (
David Warner (a)David Warner : 07887 823890
)
West Ilsley 1 vs Garsington 2 (
David Rippington (h)David Rippington : 07768 946465
&
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)

7 18th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Cumnor 3 vs West Ilsley 1 (
Stephen Henshall (a)Stephen Henshall : 07749 881834
)
East and West Hendred 2 vs Sunningwell 1 (
Mike Sinfield (a)Mike Sinfield : 07501 376369
)
Garsington 2 vs Tetsworth 2
Marcham 1 vs Oxford Downs 3 (
Martin Friend (h)Martin Friend : 01993 705660
)
Oxenford 2 vs Abingdon Vale 3 (
Ken Oakley (h)Ken Oakley : 07747 667260
)

8 25th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 3 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
Oxenford 2 vs Marcham 1
Sunningwell 1 vs Oxford Downs 3
Tetsworth 2 vs Cumnor 3
West Ilsley 1 vs East and West Hendred 2

9 2nd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Cumnor 3 vs Abingdon Vale 3
East and West Hendred 2 vs Tetsworth 2
Garsington 2 vs Oxenford 2
Marcham 1 vs Sunningwell 1
Oxford Downs 3 vs West Ilsley 1

10 9th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Cumnor 3 vs Oxenford 2
East and West Hendred 2 vs Abingdon Vale 3
Marcham 1 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
Oxford Downs 3 vs Tetsworth 2
Sunningwell 1 vs West Ilsley 1

11 16th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 3 vs Oxford Downs 3
Garsington 2 vs Cumnor 3
Oxenford 2 vs East and West Hendred 2
Tetsworth 2 vs Sunningwell 1
West Ilsley 1 vs Marcham 1

12 23rd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Cumnor 3 vs Marcham 1
East and West Hendred 2 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
Oxford Downs 3 vs Oxenford 2
Sunningwell 1 vs Abingdon Vale 3
West Ilsley 1 vs Tetsworth 2

13 30th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Abingdon Vale 3 vs West Ilsley 1
Cumnor 3 vs East and West Hendred 2
Garsington 2 vs Oxford Downs 3
Marcham 1 vs Tetsworth 2
Oxenford 2 vs Sunningwell 1

14 6th August 1.00 PM Win-Lose-Draw

East and West Hendred 2 vs Marcham 1
Oxford Downs 3 vs Cumnor 3
Sunningwell 1 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
Tetsworth 2 vs Abingdon Vale 3
West Ilsley 1 vs Oxenford 2

15 13th August 1.00 PM Win-Lose

Cumnor 3 vs Sunningwell 1
East and West Hendred 2 vs Oxford Downs 3
Garsington 2 vs West Ilsley 1
Marcham 1 vs Abingdon Vale 3
Oxenford 2 vs Tetsworth 2

16 20th August 1.00 PM Win-Lose

Abingdon Vale 3 vs Oxenford 2
Oxford Downs 3 (at St Hughs - Faringdon) vs Marcham 1
Sunningwell 1 vs East and West Hendred 2
Tetsworth 2 vs Garsington 2 (
Syed Yaqoob (a)Syed Yaqoob : 07460606909
)
West Ilsley 1 vs Cumnor 3

17 27th August 12.30 PM Win-Lose

Cumnor 3 vs Tetsworth 2
East and West Hendred 2 vs West Ilsley 1
Garsington 2 vs Abingdon Vale 3
Marcham 1 vs Oxenford 2
Oxford Downs 3 (at St Hughs - Faringdon) vs Sunningwell 1

18 3rd September 12.30 PM Win-Lose

Abingdon Vale 3 vs Cumnor 3
Oxenford 2 vs Garsington 2
Sunningwell 1 vs Marcham 1
Tetsworth 2 vs East and West Hendred 2
West Ilsley 1 vs Oxford Downs 3