2021 Fixtures for Division 8C

1 8th May 1.00 PM Win-Lose

Match Abandoned between Bampton 2 and Witney Mills 3 Result
Match Abandoned between Bicester & North Oxford 4 and Faringdon & District 2 Result
Match Abandoned between Kidlington 2 and Wolvercote 4 Result
Match Abandoned between Oxford 4 and Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 Result
Match Abandoned between Oxford Downs 4 and Uffington 1 Result
Stanton Harcourt 2 beat Swinbrook 1 by 6 wickets Result space Scorecard

2 15th May 1.00 PM Win-Lose Table

Match Abandoned between Faringdon & District 2 and Stanton Harcourt 2 Result
Match Abandoned between Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 and Oxford Downs 4 Result
Match Abandoned between Swinbrook 1 and Kidlington 2 Result
Match Abandoned between Uffington 1 and Bicester & North Oxford 4 Result
Match Abandoned between Witney Mills 3 and Bampton 2 Result
Match Abandoned between Wolvercote 4 and Oxford 4 Result

3 22nd May 1.00 PM Win-Lose

Bampton 2 vs Wolvercote 4 (
David Dowling (a)David Dowling : 07496 777004
)
Faringdon & District 2 vs Swinbrook 1
Kidlington 2 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 (
Herbie Townsend (h)Herbie Townsend : 07970 305989
)
Oxford Downs 4 vs Oxford 4 (
Nicholas Treweeke (h)Nicholas Treweeke : 019993831691
)
Stanton Harcourt 2 vs Bicester & North Oxford 4 (
Jim Meridew (h)Jim Meridew :
)
Uffington 1 vs Witney Mills 3 (
Britford Jeeves (h)Britford Jeeves : 07795 047906
)

4 29th May 1.00 PM Win-Lose

Bampton 2 vs Bicester & North Oxford 4
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Faringdon & District 2
Oxford 4 vs Kidlington 2 (
Brian Standish (h)Brian Standish : 077 26269046
&
Jamie Henderson-Gibb (a)Jamie Henderson-Gibb : 07367 884801
)
Uffington 1 vs Oxford Downs 4 (
Britford Jeeves (h)Britford Jeeves : 07795 047906
&
Nicholas Treweeke (a)Nicholas Treweeke : 019993831691
)
Witney Mills 3 vs Stanton Harcourt 2
Wolvercote 4 vs Swinbrook 1 (
David Dowling (h)David Dowling : 07496 777004
&
James White (a)James White : 07740 461156
)

5 5th June 1.00 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 vs Wolvercote 4 (
David Dowling (a)David Dowling : 07496 777004
)
Faringdon & District 2 vs Witney Mills 3
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Oxford 4
Oxford Downs 4 vs Kidlington 2 (
Paul Wardle (a)Paul Wardle : 07810 227050
)
Stanton Harcourt 2 vs Uffington 1 (
Peter Sharp (h)Peter Sharp : 07929 168074
&
Britford Jeeves (a)Britford Jeeves : 07795 047906
)
Swinbrook 1 vs Bampton 2 (
Dom Grace (h)Dom Grace : 07967 555638
&
Paul Faulkner (a)Paul Faulkner : 07803 173739
)

6 12th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 2 vs Uffington 1
Kidlington 2 vs Bicester & North Oxford 4
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Witney Mills 3
Oxford 4 vs Swinbrook 1
Oxford Downs 4 vs Faringdon & District 2
Wolvercote 4 vs Stanton Harcourt 2

7 19th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Oxford 4
Faringdon & District 2 vs Uffington 1
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Bampton 2
Stanton Harcourt 2 vs Kidlington 2
Swinbrook 1 vs Wolvercote 4
Witney Mills 3 vs Oxford Downs 4

8 26th June 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 2 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3
Bicester & North Oxford 4 vs Witney Mills 3
Kidlington 2 vs Faringdon & District 2
Oxford 4 vs Stanton Harcourt 2
Oxford Downs 4 vs Swinbrook 1
Wolvercote 4 vs Uffington 1

9 3rd July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Oxford Downs 4
Faringdon & District 2 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3
Stanton Harcourt 2 vs Bampton 2
Swinbrook 1 vs Oxford 4
Uffington 1 vs Kidlington 2
Witney Mills 3 vs Wolvercote 4

10 10th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bicester & North Oxford 4 vs Kidlington 2
Faringdon & District 2 vs Oxford Downs 4
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Swinbrook 1
Uffington 1 vs Stanton Harcourt 2
Witney Mills 3 vs Oxford 4
Wolvercote 4 vs Bampton 2

11 17th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 2 vs Faringdon & District 2
Bicester & North Oxford 4 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3
Kidlington 2 vs Swinbrook 1
Oxford 4 vs Uffington 1
Oxford Downs 4 vs Wolvercote 4
Stanton Harcourt 2 vs Witney Mills 3

12 24th July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Kidlington 2 vs Oxford Downs 4
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Stanton Harcourt 2
Oxford 4 vs Bampton 2
Uffington 1 vs Swinbrook 1
Witney Mills 3 vs Faringdon & District 2
Wolvercote 4 vs Bicester & North Oxford 4

13 31st July 1.00 PM Win-Lose-Draw

Faringdon & District 2 vs Bicester & North Oxford 4
Kidlington 2 vs Oxford 4
Oxford Downs 4 vs Bampton 2
Stanton Harcourt 2 vs Wolvercote 4
Swinbrook 1 vs Witney Mills 3
Uffington 1 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3

14 7th August 1.00 PM Win-Lose-Draw

Bampton 2 vs Oxford Downs 4
Kidlington 2 vs Stanton Harcourt 2
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Uffington 1
Oxford 4 vs Bicester & North Oxford 4
Witney Mills 3 vs Swinbrook 1
Wolvercote 4 vs Faringdon & District 2

15 14th August 1.00 PM Win-Lose

Bicester & North Oxford 4 vs Bampton 2
Faringdon & District 2 vs Kidlington 2
Stanton Harcourt 2 vs Oxford 4
Swinbrook 1 vs Oxford Downs 4
Uffington 1 vs Wolvercote 4
Witney Mills 3 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3

16 21st August 1.00 PM Win-Lose

Bampton 2 vs Stanton Harcourt 2
Kidlington 2 vs Uffington 1
Oxford 4 vs Faringdon & District 2
Oxford Downs 4 (at G&L T CC) vs Bicester & North Oxford 4
Swinbrook 1 vs Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3
Wolvercote 4 vs Witney Mills 3

17 28th August 12.30 PM Win-Lose

Faringdon & District 2 vs Bampton 2
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Wolvercote 4
Stanton Harcourt 2 vs Oxford Downs 4
Swinbrook 1 vs Bicester & North Oxford 4
Uffington 1 vs Oxford 4
Witney Mills 3 vs Kidlington 2

18 4th September 12.30 PM Win-Lose

Bampton 2 vs Kidlington 2
Bicester & North Oxford 4 vs Uffington 1
Oxford & Bletchingdon Nondescripts 3 vs Wolvercote 4
Oxford 4 vs Witney Mills 3
Oxford Downs 4 (at G&L T CC) vs Stanton Harcourt 2
Swinbrook 1 vs Faringdon & District 2